sevgelbaslik2

Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları
(Birinci Seviye Kursu 23.06.2016 – 01.07.2016)


Orff-Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Haziran 2013'te Türkiye'de Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi alanında "Seviye Geliştirme Kursu" uygulamasını başlatmıştır. III seviyenin 3 yıl içinde tamamlanması düşünülmüş, her yıl sadece bir seviye kursu açılmaktadır. Haziran 2018'de II. seviyeyi bitirmiş olanların katılabileceği III. Seviye gerçekleşecek olup Haziran 2019'da ise yeniden I. Seviye Kursu açılacaktır. Kursların oluşturulmasında Salzburg, Avusturya'daki Orff-Schulwerk Forum'un koyduğu temel kurallara uyulmaktadır. Bunların yanında ülke koşulları da dikkate alınmıştır.

Kurslar konaklamalı düzenlenecek, bir haftalık kurs süresince eğitmenlerle katılımcılar kurs saatleri dışında da aynı ortamda mümkün olduğu kadar birlikte zaman geçireceklerdir. Kurs süresince hareket ve dans bölümlerine uygun kıyafetler giyilmelidir. Katılımcılara varsa çaldıkları taşınabilir enstrümanı yanlarında getirmeleri tavsiye edilir.

Kursa Başvuru ve Kabul

Adaylar kursa öncelikle on-line başvuru formu doldurarak başvururlar. Sonrasında info@orffmerkezi.org adresine e-mail yolu ile kısa özgeçmiş ve varsa adayın başvuru formunda yazamamış olduğu daha önce katıldığı yurt içi ve yurt dışı kursların detaylı listesini (tarih, eğitmen adı, kurs süresi) iletmeleri gerekmektedir. Kursa başvuracak adayların eğitimleri de gözönünde bulundurularak 50-150 ders saatlik Orff-Schulwerk kursu öndeneyimine sahip olma şartı aranmaktadır. Aday sayısı kurs kontenjanını aşarsa Orff Merkezi katılımcı adayları arasından seçim yapacaktır. Yeterli sayıda adaya ulaşılamazsa kurs bu yıl düzenlenmeyecektir.